mm

Mateusz Matyszkowicz nowym dyrektorem TVP Kultura

Mateusz Matyszkowicz otrzymał nominację na stanowisko dyrektora TVP Kultura. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika „FrondaLUX” i prowadzi program „Literatura na trzeźwo” w TV Republika.

Nowy dyrektor zapowiada poszerzenie oferty TVP Kultura i wzmocnienie jej obywatelskiego charakteru. Będzie więcej kultury wysokiej w alternatywnej i punkowej formie. TVP Kultura ma wspierać najlepsze debiuty i twórców młodego pokolenia.

Nowy dyrektor (ur. 1981r. ) jest filozofem, tłumaczem i eseistą. Ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor tłumaczenia i esejów komentujących do „De regno ad regem Cypri” św. Tomasza z Akwinu („O Królowaniu królowi Cypru”, OMP, Kraków 2006) oraz redakcji naukowej i wstępu do „Arystotelesa” Voegelina (Fundacja Świętego Mikołaja, Warszawa 2011). Redakcje naukowe i tłumaczenia z łaciny dla Ośrodka Myśli Politycznej (dla serii Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej). Autor książki „Śmierć rycerza na uniwersytecie”, Fundacja Świętego Mikołaja, Warszawa 2010.