XXII Targi Wydawców Katolickich

XXII Targi Wydawców Katolickich odbędą się w dniach 7-10 kwietnia 2016 r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

W ramach wydarzenia przygotowywane są spotkania autorskie, bogaty program filmowy oraz wystawy ze zbiorów Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. W tegorocznym programie nie zabraknie również paneli dyskusyjnych, praktycznych warsztatów tematycznych, dedykowanych zarówno dorosłym jak i dzieciom. Jak co roku organizatorzy kładą nacisk na program dla dzieci. W tym roku zapraszamy m.in. na konkursy ładnego czytania, warsztaty kaligraficzne, poetyckie oraz muzyczne z Promyczkami Dobra. Dla najmłodszych przygotowana będzie również specjalna strefa zabaw ruchowych i artystycznych.

Czytelnicy będą mogli również wziąć udział w dyskusji, z udziałem redaktorów naczelnych pism katolickich, na temat roli katolików w mediach, a na stoiskach poszczególnych wydawców spotkać wielu cenionych autorów. Na Targach swój udział zapowiedzieli m.in. J.Em. Kardynał Tarcisio Bertone, ks. prof. Roman Bartnicki, ks. biskup Antoni Długosz, ks. Piotr Pawlukiewicz, prof. Krzysztof Ożóg, Adam Bujak oraz wiele innych cenionych postaci ze świata Kościoła i szeroko pojętej kultury.

Tradycyjnie podczas Targów zostaną wręczone nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2016, a także Małe FENIKSY. Wręczenie nagród FENIKS 2016 i uroczysty koncert w wykonaniu Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej odbędą się 9 kwietnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.

To tylko nieliczne z wielu wydarzeń jakie przygotowali wydawcy i organizatorzy – Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem, który znajduje się na stronie www.swk.pl.